Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2023

V dňoch 9-11.novembra 2023 sa v Prahe opäť uskutočnil kvalitne obsadený florbalový turnaj Prague Masters. Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa ho zúčastnil už po ôsmy krát. Keďže ale nikto z nás nemladne, tak sme sa po prvý krát predstavili v novej kategórii M50+. Žreb nám prisúdil papierovo ťažšiu skupinu B. Súpermi nám postupne boli lotyšský tím Bauska, český tím SKP Falkoni Holešov a fínsky favorit FBT Fishcock. V prvom zápase sme prehrali s lotyšským tímom vysoko 1:8. V druhom zápase sme podľahli fínom v pomere 1:5. V treťom zápase sme prehrali s českým tímom 1:4. V tabuľke sme tak bez bodu obsadili posledné 4.miesto. Do play-off ale postupovali všetky tímy. Vo štvrťfinále sme si tak sily zmerali s českým tímom S.K. P.E.M.A. Opava, z.s., ktorý nám vystavil stopku v turnaji po prehre 2:7. Vo finále sa stretli práve dva tímy z našej skupiny. Fínsky FBT Fishcock a lotyšská Bauska. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil remízou 2:2 a tak museli o víťazovi rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich bol úspešnejší fínsky tím a stal sa tak celkovým víťazom Prague Master 2023 v kategórii M50+.

 

Novinka

Prague Masters 2022

V dňoch 10-12.novembra 2022 sa v Prahe opäť uskutočnil kvalitne obsadený florbalový turnaj Prague Masters. Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa ho zúčastnil už po siedmy krát. Naši chlapci bojovali v kategórii M45+. Žreb nám po roku opäť prisúdil skupinu C. Tentokrát nám súpermi bol lotyšský tím Ekskurzeme/Tukums, český tím Sparta 300 a rovnako ako minulý rok aj švédsky tím Gothenburg Veterans. V prvom zápase sme nestačili na lotyšský tím Ekskurzeme/Tukums a prehrali 0:2. V druhom zápase sme tesne podľahli Sparte 2:3. V treťom zápase sme ale zdolali švédsky tím Gothenburg Veterans 5 : 3 a obsadili sme tak v tabuľke skupiny konečné 3.miesto. V play-off sme následne nestačili na český tím ASK Lovosice-LFP, ktorému sme podľahli 2:5 a turnaj sa pre nás skončil.

 

Novinka

Prague Masters 2021

Po ročnej prestávke spôsobenou pandémiou koronavírusu sa v Prahe opäť uskutočnil kvalitne obsadený florbalový turnaj Prague Masters. Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa ho zúčastnil už po šiesty krát. Jubilejný 15-ty ročník turnaja sa tentokrát uskutočnil 11-13. novembra 2021. Naši chlapci zvádzali súboje v kategórii M45+. Žreb nám prisúdil skupinu C, kde nám súpermi bol fínsky PRO-09 (neskorší víťaz turnaja), švédsky Gothenburg Veterans a dva české tímy Florbal Ústí a S.K. P.E.M.A. OPAVA.

 

Novinka

Lazio SC Košice tretie na Majstrovstvách Slovenska v kategórii 40+

19/07/2021

 

Majstrovstvá Slovenska v malom futbale sa konali 17.-18.júla 2021 v Košiciach. Na ihriskách na Janigovej ulici si pomeralo sily 52 tímov v hlavnej kategórii a 12 tímov v kategórii „OLD BOYS“. Turnaja sa v kategórii 40+ zúčastnili aj futbalisti Lazio SC Košice, ktorí v konečnom zúčtovaní obsadili krásne tretie miesto.

Novinka

Prague Masters 2019

Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa už piaty krát zúčastnil kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters. Už 14-ty ročník turnaja sa tentokrát uskutočnil 7-9. novembra 2019 v hlavnom meste Českej republiky. Keďže nikto z nás nemladne, tak sme naše zápasy premiérovo odohrali v kategórii M45+. Žreb nám prisúdil skupinu C, kde nám súpermi bol švédsky Huskvarna Black Stars, český SKP Falkoni Holešov a lotyšský Rubene/Melnie.  

Novinka

Libra Cup 2019

Futsalový tím Lazio SC Košice sa v sobotu 30.3.2019 zúčastnil medzinárodného halového turnaja Libra Cup 40+ v poľskom Bialom Dunajci neďaleko Zakopaného. Turnaj sa hral systémom každý s každým na 2 x 10 min.

Novinka

Prague Masters 2018

Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa už po štvrtý krát v rade zúčastnil kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters. Už 13-ty ročník turnaja sa tentokrát uskutočnil 8-10. novembra 2018 v hlavnom meste Českej republiky. Naše zápasy sme v štvorčlennej skupine M40+B.

 

Novinka

Liga starých pánov 2017/2018

Futsalový tím Lazio Sport Club Košice sa v sezóne 2017/2018 rozhodol zúčastniť súťaže Liga starých pánov. Okrem nás v nej budú bojovať ďalšie 4 tímy: Biely balet, Delta, Select a Expotech. Súťaž sa bude hrať trojkolovo každý s každým. Novinkou je, nastúpiť môžu hráči, ktorí v roku 2018 dosiahnu vek 38 rokov a starší.

Novinka

Florbalová miniliga 3+1

Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa v sezóne 2017/2018 rozhodol zúčastniť súťaže Florbalová miniliga 3+1. Okrem nás v nej bude bojovať ďalších 5 tímov: Technic Košice „A“, Technic Košice „B“, Magneti Marelli, Benefit Leasing a Bombardéri.

Novinka

Prague Masters 2017

Aj tohto roku sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters 2017. Turnaj sa uskutočnil 9-11. novembra 2017 v hlavnom meste Českej republiky. Hrali sme v štvorčlennej skupine.

TOPlist