Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2019

Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa už piaty krát zúčastnil kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters. Už 14-ty ročník turnaja sa tentokrát uskutočnil 7-9. novembra 2019 v hlavnom meste Českej republiky. Keďže nikto z nás nemladne, tak sme naše zápasy premiérovo odohrali v kategórii M45+. Žreb nám prisúdil skupinu C, kde nám súpermi bol švédsky Huskvarna Black Stars, český SKP Falkoni Holešov a lotyšský Rubene/Melnie.

Turnaj sme otvorili vo štvrtok 7.11 o 9:00 zápasom proti favoritovi skupiny švédskemu Huskvarna Black Stars, ktorému sme podľahli 5 : 2. Favorit rozhodol o víťazstve prakticky už v prvom polčase, ktorý sme prehrali 3 : 0. Gólovo sa postupne presadili Einarsson, Ulausson a Berg. Po prestávke nás do hry vrátil gól Milana Lalkoviča, následne ale Einarsson svojim druhým gólom vrátil švédom trojgólové vedenie. Zápas sme ešte stihli zdramatizovať gólom Mareka Bajtoša, Olausson ale svojim druhým gólom opäť vrátil súperovi trojgólové vedenie a pečatil skóre stretnutia.

V druhom zápase sme na pravé poludnie nestačili na lotyšský Rubene/Melnie, ktorému sme podľahli tesne 1 : 2 po polčase 0 : 2. Súper išiel do vedenia gólom Kukojsa a do prestávky sme ešte inkasovali gól od Baldinsa. Po prestávke korigoval skóre Ľubo Rusinko. To bolo ale gólovo z našej strany všetko a vyrovnať sa nám už nepodarilo.

Na nasledujúci deň o 12:45 nás čakal posledný zápas v skupine, v ktorom sme nastúpili proti českému SKP FALKONI Holešov. Súperovi sme oplatili minuloročnú prehru a zápas sme po výbornom výkone vyhrali 5 : 3 po polčase 2 : 1. Výborne sme vstúpili do zápasu a dostali sme sa do dvojgólového vedenia zásluhou Ľuba Rusinka a Mikiho Lazara. Súper sa ale nevzdal a do prestávky strelili Dohnalom kontaktný gól a po prestávke zrovnal skóre gólom Větříška. Následne ale prišli chvíle Mareka Fediča, keď najprv v jedinej presilovke zápasu prihral na gól Marekovi Bajtošovi, aby o chvíľu neskôr sám gólom zvýšil skóre na 4 : 2. Větříšek svojim druhým gólom v zápase stihol ešte streliť kontaktný gól, Tomi Gajdoš ale gólom definitívne potvrdil naše víťazstvo. To je o to cennejšie, že náš súper s prakticky totožným kádrom obsadil v lete tohto roku 3.miesto na Olympiáde veteránov vo florbale v talianskom Turíne, na ktorom sa zúčastňujú mužstvá z celého sveta.

Po dvoch prehrách a jednom víťazstve sme v C skupine s 3 bodmi obsadili posledné miesto so skóre 8 : 10. Pravidlá turnaja ale tradične zabezpečujú všetkým tímom účasť v play-off. Tam sme narazili na súpera najťažšieho z najťažších. Neskorší víťaz turnaja švédsky Team Thorengruppen SK nám uštedril nepríjemný debakel 10 : 1, keď sme už po polčase prehrávali v pomere 6 : 0. Do listiny strelcov sa zapísali Olsson, Strängdal (3), Eklund (2), Granholm (2), Robertsson a Myhrberg. Náš čestný úspech zaznamenal pri skóre 9 : 0 Tomi Gajdoš po prihrávke Mareka Bajtoš. Prehra samozrejme znamenala pre náš tím koniec účinkovania na turnaji.

Prague Masters 2019 sa zúčastnili a Lazio Sport Club Košice reprezentovali: Juraj Kánássy, Marek Bajtoš, Tomáš Bačo, Ľuboš Ernst, Marek Fedič, Heňo Harihovský, Miki Jonec, Ďuro Kánássy, Milan Lalkovič, Miki Lazar, Peter Max, Ľubo Rusinko, Miki Vaculík, Pepi Tóth a Peter Andrejco.