Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

sálový futbal 1995/1996

1.kolo – 24.02.1996
COLO-COLO TRNAVA – LAZIO 2 : 2 (0 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec (2), Vágner O., Blaga P., Blaga V., Soták
V úvodnom kole narazili na seba mužstvá – nováčikovia v najvyššej súťaži. Po opatrnom úvode sa vedenia ujali hráči Lazia, keď sa po prihrávke Tomáša Bača presne trafil Jonec. Potom si domáci vypracovali niekoľko príležitostí, ale obrana Lazia na čele s brankárom Ruttkayom stála na mieste. 2.polčas začali domáci veľkým náporom, ale opäť udreli hostia, keď Jonec svojim druhým gólom zvýšil na 0 : 2. Hra nabrala na obrátkach a domácim sa podarilo znížiť na 1 : 2. Trnava vrhla všetky sily do útoku a napokon sa jej podarilo vyrovnať 5 minút pred koncom z trestného kopu bez múra. V závere ešte Jonec mohol rozhodnúť, ale šťastie stálo pri domácich hráčoch. Pred 200 divákmi rozhodoval Morávek zo Senice.

2.kolo a 3.kolo – 09.03.1996
MAREKA MALACKY – LAZIO 3 : 1 (2 : 0)
Manák – Bačo T., Bačo R., Jonec (1), Vágner O., Blaga P., Lukács, Soták
V Senici nastúpilo Lazio na stretnutie s Malackami s vierou získať aspoň bod. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval. Lazio si vypracovalo niekoľko dobrých streleckých príležitostí avšak ostali nevyužité. Malacky však z nevinnej akcie strelili vedúci gól a vzápätí pridali druhý. Lazio znervóznelo a hra bola kŕčovitá. V 2.polčase síce Jonec z priemeho kopu znížil, ale v najväčšom nápore Lazia strelili Malacky tečovanou strelou rozhodujúci gól.

PO SENICA – LAZIO 7 : 0 (2 : 0)
Proti domácej Senici sa zápas vyvíjal obdobne. Vo vyčkávacej taktike malo viac šancí Lazio, ale muška bola opäť nepresná. Naopak Senica skórovala a čakala na svoju ďalšiu príležitosť. Tá prišla v závere 1.polčasu, keď po neodpískanom faule na Riša Bača, strelila Senica gól na 2 : 0. To už bolo Lazio psychicky na dne, čo v 2.polčase Senica patrične využila a strieľala jeden gól za druhým. Výsledok však neodzrkadluje priebeh zápasu.

4.kolo a 5.kolo – 16.03.1996
LAZIO – ANATIK ŠEBEŠŤANOVÁ 2 : 1 (1 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R.(1), Jonec, Vágner O., Blaga P., Lukács (1), Soták, Štecák
Lazio nastúpilo s vedomím získať prvé víťazstvo v súťaži. Všetko tomu nasvedčovalo, keď už v úvode po peknej kombinácii dal Lukács vedúci gól. Ten však až príliš upokojil Lazio, čo Anatik potrestal a vyrovnal na 1 : 1. Po tomto góle Lazio hralo kŕčovito, nepresne a individualisticky. Rozuzlenie prišlo v 2.polčase keď Rišo Bačo predsa len strelil rozhodujúci gól.

LAZIO – POVAŽSKÁ BYSTRICA 2 : 2 (1 : 2)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R.(2), Jonec, Vágner O., Blaga P., Lukács, Soták, Štecák
Už v prvej minúte strelil Rišo Bačo vedúci gól Lazia. Ale tak ako v predchádzajúcom stretnutí ani tento nepriniesol upokojenie. Považská Bystrica to využila a v priebehu jednej minúty otočila na 1 : 2. Lazio potom prebralo taktiku, ale nedarilo sa mu strelecky. V 2.polčase však predsa Rišo Bačo svojim druhým gólom vyrovnal na 2 : 2. V závere malo Lazio niekoľko šancí, ale dať rozhodujúci gól sa už nepodarilo.

6.kolo a 7.kolo – 13.04.1996
SLOVENSKÁ ROZPRÁVKA BRATISLAVA – LAZIO 2 : 4 (1 : 4)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R.(1), Jonec (1), Vágner O., Blaga P., Lukács, Štecák (2)
Po obojstranne opatrnom úvode sa čoraz viac dostávali k slovu hráči Lazia. Hernú prevahu vyjadrili gólom Štecáka. O niekoľko minút sa šikovne uvoľnil Rišo Bačo a nedal brankárovi domácich žiadnu šancu. Domáci sa síce snažili vyrovnať, ale na kombinačnú hru Lazia nevedeli nájsť účinnú zbraň. Ešte pred prestávkou Jonec a opäť Štecák zvýšili až na 0 : 4. Potom Lazio poľavilo, čo domáci využili aspoň na skorigovanie výsledku.

PALMA BRATISLAVA – LAZIO 1 : 3 (0 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec (1), Vágner O., Blaga P., Lukács, Štecák (2)
Od začiatku držalo Lazio hru pevne vo svojich rukách, lenže na rozdiel od predchádzajúceho zápasu sa nepodarilo streliť gól. Domáci pozorne bránili a do útoku sa nepúšťali. Až v závere polčasu sa Štecákovi podaril individuálny prienik a otvoril skóre . Na začiatku 2.polčasu po kombinácii Lukács-Štecák dal posledne menovaný na 0 : 2. Domácim sa však podarilo znížiť na 1 : 2 a vycítili šancu na nerozhodný výsledok. V čase najväčšieho náporu však Jonec rozhodol o zaslúženom víťazstve Lazia.

8.kolo a 9.kolo – 20.04.1996
LAZIO – MODENIA TURZOVKA 4 : 3 (4 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R. (1), Jonec (2), Vágner O. (1), Blaga P., Lukács, Štecák, Soták
Mužstvo Lazia od začiatku nenechalo nikoho na pochybách, že v tomto zápase berie iba víťazstvo. Neustálym pohybom si vytváralo šance a rýchlo sa ujalo vedenia 3 : 0. Potom aktivita trochu ochabla, čo využili hostia na zníženie, no vzápätí Jonec strelil gól na 4 : 1. V 2.polčase Lazio kontrolovalo hru a Turzovka sa snažila o skorigovanie výsledku. Čo sa jej aj podarilo a v závere dokonca znížila až na 4 : 3.

LAZIO – VARTA VÚB STAVEKO ŽILINA 5 : 1 (4 : 1)
Obavy z tohto zápasu sa rozplynuli hneď v úvode, keď podobne ako v predchádzajúcom zápase sa Lazio veľmi rýchlo ujalo vedenia až 4 : 0. V závere 1.polčasu síce Žilina znížila, ale to bolo z jej strany všetko. V 2.polčase ešte prikrášlil výsledok Jonec a do konca zápasu sa už nič mimoriadne nestalo.

10.kolo a 11.kolo – 11.05.1996
CHIMEX PIEŠŤANY – LAZIO 1 : 6 (0 : 4)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec, Vágner O., Blaga P. (3), Lukács, Štecák, Soták
Od začiatku stretnutia to bola len otázka skóre, akým vyhraje Lazio nad domácim mužstvom. Po jednoduchých kombinačných akciách skóre narastalo a v 2.polčase dostali príležitosť hlavne hráči, ktorí nepatria do základnej zostavy.

CAMBRI NITRA – LAZIO 2 : 2 (0 : 2)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec (2), Vágner O., Blaga P., Lukács, Štecák, Soták
Po vyrovnanom úvode a vzájomnom oťukávaní súperov sa dostal do svojej typickej šance Jonec a nezaváhal. Potom sa hra vyrovnala, ale Lazio si vypracovalo vyložené šance, ktoré najrv Jonec premenil, ale Rišo Bačo nie. V 2.polčase domáci hneď v úvode znížili na 1 : 2. Po veľmi tvrdom 2.polčase, ktorý vyprovokovali domáci hráči a nezvládol rozhodca, domáci predsalen vyrovnali po strele bez múru. Tieňom zápasu bola modrá karta Štecáka a červená karta Riša Bača za údajnú urážku rozhodcu.

12.kolo a 13.kolo – 18.05.1996
LAZIO – PERPETUUM BRATISLAVA 2 : 7 (0 : 3)

19.kolo a 20.kolo –
1.SF POVAŽSKÁ BYSTRICA – LAZIO 3 : 0 (2 : 0)

LAZIO – ANATIK ŠEBEŠŤANOVÁ – ANATIK ŠEBEŠŤANOVÁ vylúčili zo súťaže a jeho výsledky anulovali