Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Vznik Lazia Košice

Lazio Košice vzniklo v roku 1990 prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu. Partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského sa rozhodla, že si zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc.

 

Zakladajúci členovia mužstva boli – Peter Vaško, Ľubomír Ernst, Tomáš Bačo, Richard Bačo, Jozef Chlebana, Juraj Kánássy, Oto Vágner a Jozef Juhász.

 

Po prihlásení do 1. mestskej ligy sa káder rozrástol o Igora Madára, Radoslava Lukácsa a Miroslava Mičeka.

 

Hneď v úvodnej sezóne sa podaril mužstvu obrovský úspech, keď v konkurencii mužstiev v ktorých hrali hráči z futbalových líg sa Lazio stalo víťazom 1. mestskej ligy.

 

Do mužstva pribudli v priebehu sezóny ešte Stanislav Priščak, Mikuláš Jonec a bratia Vojtech a Peter Blagovci a do ďalšej sezóny pribudol do kádra ligový hráč 1. FC Košice Erich Vágner.

 

Takto posilnené mužstvo vyhralo ligu aj druhýkrát v ročníku 1992/93. Trénerom a manažérom mužstva bol Ondrej Bačo – bývalý hráč VSS aj Lokomotívy Košice .

 

Postupne do mužstva pribudli ďaľší výborný hráči : Ivan Ruttkay-Miklian, Radoslav Kovalčík, Miloš Lengyel, Richard Lelák, Ladislav Gábor, Milan Lalkovič a ďalší.

 

Ďaľšími úspechmi mužstva boli najmä :
– víťaz Vianočného turnaja 1995 / v konkurencii reprezentácie Slovenska v malom futbale a mnohými ligovými hráčmi v zostavách jednotlivých mužstiev/
– 2. miesto v Slovenskom pohári 1995
– účastník najvyššej slovenskej ligy v salovom futbale 1996/97 – 5. miesto
– 2. miesto v Slovenskom pohári 1996
– víťaz Pohára košických mužstiev
– víťaz košickej 1. miniligy 2001/02
– víťaz Ligy starých pánov 2011/12

 

Posledným veľkým úspechom (víťaz Ligy starých pánov 2011/12) sme stali jediným mužstvom v Košiciach, ktoré vyhralo aspoň raz vo významnom turnaji / Vianočný turnaj, Pohár košických mužstiev / a v lige sálovky ako aj miniligy a to v takmer nezmenenom zložení.

TOPlist