Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2017

Aj tohto roku sme sa zúčastnili kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters 2017. Turnaj sa uskutočnil 9-11. novembra 2017 v hlavnom meste Českej republiky. Hrali sme v štvorčlennej skupine.

Prvým súperom v skupine nám bol nórsky Baerum Verk Vets, ktorému sme podľahli 1 : 3 po bezgólovom prvom polčase. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný. Nerozhodný výsledok trval až do 27 minúty, keď sme pri presilovke súpera inkasovali. Pri ďalšom oslabení sa nám však podarilo vyrovnať gólom Rasťa Beličáka. Opäť sme si však nedali pozor na nedovolený zákrok a pri ďalšom oslabení sme inkasovali na 1 : 2. V úplnom závere sa súper presadil ešte raz a stanovil konečný výsledok zápasu. Celkovo sme odohrali veľmi dobrý zápas proti silnému súperovi. O výsledku zápasu rozhodli presilové hry, v ktorých súper potrestal každé naše vylúčenie. Pri plnom počte hráčov sme mu boli vyrovnaným súperom.

Na druhý zápas skupiny sme nastúpili proti SKP Falkoni Holešov. Je to už náš tradičný súper, s ktorým sa stretávame na turnaji každý rok. Od začiatku sme pozorne bránili a vyrážali do rýchlych brejkov. Po výbornom kolektívnom výkone celého mužstva sme vyhrali 2 : 0, po polčase 1 : 0. Individuálnym výkonom sa zaskvel brankár Juraj Kánássy, ktorý udržal čisté konto. O naše góly sa postarali Pepi Tóth a po prestávke Ivan Tomčo.

Na druhý deň ráno nás čakal posledný zápas v skupine, ktorý už pre nás prakticky nič neriešil, nakoľko aj keby sme ho vyhrali nemohli sme v skupine skončiť lepšie ako na 3. mieste. Hrali sme proti Black Angels Praha a prehrali sme 0 : 5, po polčase 0 : 2.

Po postupe zo skupiny sme vo vyraďovacej časti turnaja narazili na súpera najťažšieho kalibra, ktorým bol Mora IBK zo Švédska. Ten nastúpil v zostave aj so 4 bývalými majstrami sveta. Tomu zodpovedal aj priebeh zápasu, keď nás súper prakticky k ničomu nepustil. Výnimkou bolo posledných pár minút, keď sme si už aj my vytvorili nejaké šance. To už ale bolo o výsledku zápasu rozhodnuté. Po „vysokej škole“ florbalu nás súper zdolal v pomere 0 : 7, po polčase 0 : 4.

Celkovo vládne s účinkovaním na turnaji spokojnosť. Oproti minulému roku sme sa posunuli herne aj výsledkovo. V úvodnej fáze turnaja sme odohrali dva výborné zápasy, následne sme už ale na kvalitatívne lepších súperov nestačili.

O veľmi dobré športové výkony sa zaslúžili brankári – Juraj Kánássy a Radoslav Lukács. Jednotlivé formácie tvorili: 1. Milan Lalkovič, Richard Bačo, Peter Tóth, Rastislav Beličák, Ivan Tomčo. 2. Michal Štubendek, Mikuláš Vaculík, Marek Bajtoš, Ľubomír Rusinko a Pavol Šteliar. 3. Mikuláš Lazar, Tomáš Bačo, Ľubomír Ernst, Ján Max a Henrich Harihovský. Realizačný tím v zložení Peter Vaško (vedúci mužstva), Peter Pap (technický vedúci), Mikuláš Jonec (manager).