Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

2000/2001

1.kolo – 02.09.2000
LAZIO – KAPITÁL 7 : 2 (3 : 0)
Ruttkay – Bačo R.(1), Jonec (1), Vágner O. (1), Vágner E. (2), Kovalčík (2)

2.kolo – 09.09.2000
ALKO 92 – LAZIO 2 : 5 (1 : 3)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R.(2), Jonec (3), Vágner O., Kovalčík, Blaga P.

3.kolo – 16.09.2000
LAZIO – UNIVERSA 4 : 2 (1 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R.(1), Jonec (3), Vágner E., Kovalčík, Blaga P.

4.kolo – 19.09.2000 – predohrávka
LAZIO – MOSTAP PLUS 6 : 4 (2 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec (2), Vágner O. (2), Kovalčík (2), Blaga P.

5.kolo – 26.09.2000 – predohrávka
LAZIO – KONŠTRUKTA 8 : 3 (3 : 0)
Ruttkay (1) – Bačo T. (1), Bačo R.(2), Jonec (3), Vágner O., Kovalčík (1)
V predohrávanom zápase 5.kola Lazio zaslúžene zvíťazilo. Nemalú zásluhu má na tomto víťazstve strelecky disponovaný Jonec.

6.kolo – 04.10.2000 – predohrávka
UNIVERSITAS – LAZIO 0 : 5 (0 : 0)
Ruttkay – Bačo R., Jonec, Vágner O. (1), Vágner E (2), Kovalčík (1), Golenya (1)
Universitas držal krok s lídrom 1.miniligy iba v prvom polčase. V druhom odpadli kondične, čo skúsený súper využil na vysoké vížazstvo.

7.kolo – 08.10.2000
LAZIO – FRANCE-TECH ASKO 9 : 5 (6: 2)
Ruttkay – Bačo R. (1), Jonec (5), Vágner O. (1), Vágner E (2), Kovalčík
Už zostava France-tech Asko neveštila nič dobrého. Chýbal potrestaný Drobňák a hráči základnej zostavy Holan, Munkacsi, Lizoň a Klema. Veľkú prevahu vyjadrilo Lazio už v 1.polčase. Darilo sa Jonecovi, ktorý dal 5 gólov.

8.kolo – 21.10.2000
KPS – LAZIO 1 : 7 (0 : 2)
Ruttkay – Bačo R. (1), Jonec (4), Vágner O. (1), Kovalčík (1), Lukács
V 1.polčase bolo Lazio lepším mužstvom a z viacerých šancí premenilo iba dve. V druhej časti hry sa im darilo aj strelecky, hlavne Jonecovi, a presvedčivo zvíťazili.

9.kolo – 28.10.2000
LAZIO – SELECT 2 : 2 (2 : 1)
Ruttkay – Bačo R. (1), Jonec, Vágner O. (1), Kovalčík, Golenya, Blaga P.
Obranári zo Selectu ukázali, že môžu narobiť problémy aj prvému družstvu súťaže. Skóre zápasu síce otvorilo Lazio, ale dve minúty pred polčasom Lacko pod brvno vyrovnal. Po otvorení hry sa Laziu podarilo znovu ísť do vedenia. Aj v 2.polčase sa obraz hry nezmenil. Lazio hralo svoj futbal a Select pozorne bránil. Jeden kontra útok využil Select na vyrovnanie a Lazio stratilo prvé 2 body.

10.kolo – 04.1.2000
KIMEX – LAZIO 3 : 9 (3 : 7)
Ruttkay – Jonec (8), Golenya (1), Blaga P., Blaga V., Soták
Lazio malo raketový nástup. Už v 12. minúte viedlo 0 : 4 a góly strelil kanonier Jonec. Za tohto stavu korigoval Marhefka z 10m pok. kopu. Jonec strelil ďalšie 2 góly z hry. Potom Marhefka úspešne zrealizoval ďalšie dva 10m pok. kopy. Polčasový účet ukončil, kto iný, ako Jonec, keď premenil 6m pok. kop za ruku v pok. území. Aj v 2.polčase sa hral obojstranne dobrý, rýchly malý futbal, ale góly dávalo iba Lazio.

11.kolo – 11.11.2000
LAZIO – CALIGULA 2 : 8 (1 : 1)
Lukács – Bačo T., Jonec, Golenya (1), Blaga P., Blaga V. (1)
Lazio bez Vágnerovcov, R.Bača a opory číslo jedna brankára Ruttkaya nepredstavuje takú kvalitu, ale i napriek tomu sa takáto vysoká prehra nečakala. Caligula sa ujala vedenia, nastrelila žrď. Lazio však do prestávky zrovnalo skóre. V 2.polčase Caligula ovládla hru a ešte výraznejšie sa to prejavilo po výlúčení Joneca, za neprimerane tvrdý zákrok. Lazio zaknihovalo prvú prehru v tomto súťažnom ročníku.

12.kolo – 24.03.2001
LAZIO – CHIP & DALE 4 : 0 (3 : 0)
Lukács – Bačo T., Blaga P. (1), Blaga V. (1), Erdélyi (1)
Lazio i bez svojich najväčších opôr zvíťazilo vo vyrovnanom zápase. Chip & Dale nepremenil ani tie najvyloženejšie šance. V bráne čaroval „brankár z núdze“ Lukács.

13.kolo – 31.03.2001
ESTUDIANTES – LAZIO 2 : 5 (1 : 2)
Ruttkay – Bačo R., Vágner O., Blaga P., Blaga V. (2), Lukács (1), Erdélyi (1)
Lazio bolo lepším družstvom, pomerne rýchlo viedlo o 2 góly. Potom sa uspokojilo, hra sa vyrovnala. Estudiantes znížilo a mohlo aj vyrovnať. Aj 2.polčas sa neisol v znamení prevahy Lazia, ktorú gólmi potvrdili v jasné víťazstvo. Z družstva Estudiantes jediným nebezpečným pre brankára Ruttkaya bol Dubovan.

14.kolo – 07.04.2001
LAZIO – ALFASTAV 3 : 2 (1 : 2)
Ruttkay – Bačo R. (1), Vágner O. (1), Kovalčík, Blaga P., Blaga V. (1), Lukács
V šlágri 14.kola 1.miniligy sa stretli družstvá z najvyšších priečok tabuľky. Lazio viedlo gólom po peknej kombinácii. Alfastav gól nedeprimoval a najprv Kovalčik hlavou vyrovnal, po ňom Glinanič pekným gólom zaistil polčasové víťazstvo. Aj v 2.polčase sa hral výborný futbal a zvýšené úsilie Lazia bolo korunované dvoma gólmi v priebehu 2. minút.

15.kolo – 14.04.2001
KERIMAX – LAZIO 1 : 2 (1 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Jonec (2), Blaga P., Blaga V., Lukács, Erdélyi
Bol to dobrý zápas. Kerimax mal v 1.polčase viac tzv. vyložených šancí. Skóre zápasu však otvoril Jonec. Z pozície pivota sa uvoľnil a trafil šibenicu. Kerimax do polčasu vyrovnal. Po prestávke pridal najlepší strelec súťaže Jonec ešte jeden gól, ktorý bol napokon rozhodujúci.

16.kolo – 21.04.2001
LAZIO – KERIMAX 2 : 0 (0 : 0)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec, Blaga P., Blaga V. (2), Lukács, Kovalčík, Erdélyi
V dobrom zápase bolo Lazio úspešnejšie v koncovke. Najväčšiu zásluhu na víťazstve má však brankár Ruttkay.

17.kolo – 28.04.2001
LAZIO – MOSTAP PLUS 5 : 3 (2 : 2)
Lukács – Bačo T., Jonec (4), Blaga P., Blaga V. (1), Erdélyi

18.kolo – 21.04.2001
LAZIO – CALIGULA 4 : 4 (2 : 2)
Ruttkay – Bačo R. (2), Jonec (2), Vágner O., Blaga P., Blaga V., Lukács, Kovalčík
Veľmi dobrý, vyrovnaný zápas, v ktorom Lazio stále viedlo o gól, no behavá Caligula dokázala stále vyrovnať. V dramatickom závere sa oba celky pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ostalo iba pri pokusoch.

19.kolo – 12.05.2001
LAZIO – UNIVERSITAS 3 : 4 (1 : 1)
Ruttkay – Bačo T., Bačo R., Jonec, Blaga P., Blaga V., Lukács, Erdélyi (2), Kánássy (1)

20.kolo – 19.05.2001
LAZIO – PEUGEOT ASKO 6 : 7 (2 : 0)
Ruttkay – Bačo T. (1), Bačo R., Jonec (4), Vágner O., Blaga V., Kovalčík (1)
Zápas sa hral vo veľmi prieteľskom duchu. Dôležitý zápas pre Peugeot Asko, ktorý má zálusk na druhú priečku tabuľky, pretože Lazio je už neohroziteľne víťazom 1.miniligy. Družstvá sa vystriedali vo vedení. Najprv viedlo o 2 góly Lazio, potom o gól prehrávalo. Tri krát bola remíza 4 : 4, 5 : 5, 6 : 6, aby napokom vyhral Peugeot 6 : 7.

1

1. oficiálne Majstrovstvá Slovenska víťazov mestských líg v malom futbale.

Toto svojim významom aj úrovňou ojedinelé podujatie sa uskutočnilo 7. júla 2001 v Lučenci. Štrnásť účastníkov bolo rozdelených do štyroch skupín, z ktorých po vzájomných súbojoch každý s každým postúpili dvaja najúspešnejší do ďalších bojov. V našej C-skupine však boli iba 3 mužstvá. Okrem nás aj 4.FSC Tekovské Lužany a FC Podvŕbie Levice.

1.zápas v C-skupine:
LAZIO  4.FSC TEKOVSKÉ LUŽANY 4 : 0

2.zápas v C-skupine:
LAZIO  FC PODVŔBIE LEVICE 1 : 1
Podľa novín: Umný výkon východniarov, ktorí predčili súpera najmä takticky, značil víťazstvo 4 : 0 a výrazný krok k postupu. Ten Lazio sprečatilo remízou 1 : 1 s príjemným prekvapením turnaja – FC Podvŕbim Levice. Práve Levičania sa pobili o ponúknutú príležitosť pokračovať aj v ďalších bojoch, ba dokonca ku postupu z vedúcej pozície skupiny C ich delil iba jediný gól, pretože nad Tekovskými Lužanmi zvíťazili „iba“ 3 : 0.

Štvrťfinále:
LAZIO – AXEL NOVES SPIŠSKÁ NOVÁ VES 5 : 3
Podľa novín: Vo východniarskom derby medzi Laziom Košice a Axelom Noves Spišská Nová Ves sa bojovalo do posledných sekúnd. Nakoniec nad mladosťou slávila úspech skúsenosť a Lazio zvíťazilo 5 : 3.

Semifinále:
LAZIO – JAVANKA ZVOLEN 2 : 1
Podľa novín: Veľmi vyrovnané stretnutie ďalších semifinalistov sa rozuzlilo až v jeho samom závere. Lazio Košicesi opätovne počkalo na svoju šancu a nezaváhalo. Gól na 2 : 1 zrazil Zvolen do kolien a dovolil uvažovať Košičanom o zlate, pričom striebro zaisťoval stopercentne.

Finále:
USD WESTERN LUČENEC – LAZIO KOŠICE 6 : 1 (2 : 1)
góly: Sudimák a Bary 2, Berky , Mlynarčík – Vágner E.
ŽK: Strmeň – Vágner E., Vágner O.
ČK: Vágner E., Vágner O., Jonec
Podľa novín: Finále rozohrali vynikajúci USD Western Lučenec a skúsení lišiaci z Lazia Košice. Polčasový rezultát 2 : 1 v prospech domácich neveštil uragám, ktorý spustili Lučenčania v druhej časti hry. Košice už nestačili odpovedať a dokonca sa sami oslabovali vylúčeniami.