Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2018

Florbalový tím Lazio Sport Club Košice sa už po štvrtý krát v rade zúčastnil kvalitne obsadeného florbalového turnaja Prague Masters. Už 13-ty ročník turnaja sa tentokrát uskutočnil 8-10. novembra 2018 v hlavnom meste Českej republiky. Naše zápasy sme v štvorčlennej skupine M40+B.

Turnaj sme otvorili zápasom proti českému FbŠ Bohemians Old School, ktorému sme podľahli tesne 1 : 2 po polčase 0 : 1. Domáci išli do vedenia gólom Rybářa, ktorý po polčase prekonal nášho brankára Rada Lukácsa aj po druhý krát. Do hry nás vrátil gól Pepiho Tótha po prihrávke Milana Lalkoviča, vyrovnať sa nám už žiaľ nepodarilo.

V druhom zápase sme nestačili na nórsky Bærums Verk Vets, ktorému sme podľahli 1 : 4, po polčase 0 : 2. Za súpera skórovali Pedersen, Ruen, Enge a Folland. Náš čestný úspech zaznamenal Marek Bajtoš, ktorý gólom znižoval na 1 : 3.

Na nasledujúci deň ráno nás čakal posledný zápas v skupine, v ktorom sme nastúpili proti českému SKP FALKONI Holešov. Zápas sme prehrali 2 : 3 po polčase 1 : 1. Na úvodný gól súpera z hokejky Trhlíka odpovedal gólom Milan Lalkovič po prihrávke Mareka Bajtoša. V druhom polčase nás do vedenia poslal Ľuboš Ernst po prihrávke Tomiho Gajdoša. Následne sa ale presadil už iba náš súper, ktorý gólmi Lebdušku a Koseka zápas otočil. Tretia prehra znamenala, že sme v skupine skončili na poslednom mieste s pasívnym skóre 4 : 9.

Pravidlá turnaja ale zabezpečujú všetkým tímom účasť vo vyraďovacej časti. V tej sme tohto roku narazili na nórsky Gjelleråsen If, ktorému sme podľahli 0 : 5 po polčase 0 : 2. Do našej siete sa postupne trafili Andersen, Falkeid, Hermansen, Ingebretsen a opäť Falkeid. Prehra znamenala pre náš tím koniec účinkovania na turnaji.

Prague Masters 2018 sa zúčastnili a Lazio Sport Club Košice reprezentovali: Rado Lukács, Rasťo Beličák, Milan Lalkovič, Marek Bajtoš, Richard Bačo, Marek Fedič, Tomáš Bačo, Heňo Harihovský, Tomáš Gajdoš, Ľubo Rusinko, Miki Vaculík, Ľuboš Ernst a Pepi Tóth.