Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2016

Florbalový tím Lazio SC sa v dňoch 10-12. novembra 2016 zúčastnil medzinárodného turnaja Prague Masters 2016 vo florbale.

Podobne ako v minulom roku sme boli zaradený do veteránskej kategórie 40+.
V úvodnom zápase sme prehrali s FŠB Hattrick Brno 2 : 8, po polčase 2 : 5. Naše góly strelili Marek Bajtoš a Pepi Tóth. V druhom zápase sme prehrali so švédskym mužstvom Mora IBK/IBF v pomere 2 : 7, po polčase 0 : 4. V tomto zápase strelili naše góly Peter Max a Pepi Tóth. Do druhého dňa turnaja sme vstúpili prehrou s nórskym Brodd IBK M40+ v pomere 3 : 5, po polčase 0 : 4. Strelecky sa v tomto zápase presadili Ľubo Ernst, Marek Bajtoš a Rasťo Beličák. V poslednom zápase skupiny sme nestačili na lotyšský Melnie/Rubene a prehrali sme 1 : 5 po polčase 0 : 2. Náš čestný úspech zaznamenal Peter Max. Napriek 4 prehrám v skupine sme vzhľadom na herný plán turnaja postúpili do 1/32 finále. V ňom sme narazili SKP Falkoni Holešov. V riadnom hracom čase sme uhrali remízu 3 : 3, keď sa o naše góly postarali Rasťo Beličák, Belu Blaga a Peter Max. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Ten jediný premenil Radim Salajka a posunul nášho súpera do ďalších bojov.

Účastníci turnaja: Ľubomír Ernst, Tomáš Bačo, Erich Vágner, Pavol Šteliar, Henrich Harihovský, Milan Lalkovič, Mikuláš Vaculík, Marek Bajtoš, Rastislav Beličák, Peter Max, Peter Tóth, Vojtech Blaga, Mikuláš Jonec a Juraj Kánássy.