Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Prague Masters 2015

Florbalový tím Lazio SC sa v dňoch 12-14. novembra 2015 zúčastnil medzinárodného turnaja Prague Masters 2015 vo florbale.

Vzhľadom na vek zúčastnených sme boli zaradený do veteránskej kategórie 40+.
Do bojov sme vstúpili remízou s fínskym FTB Fishcock 4 : 4, keď sme najprv prehrávali polčas 0 : 3 a neskôr v zápase aj 1 : 4. O góly Lazia sa postarali: Rasťo Beličák, Marek Bajtoš, Pepo Tóth a Marek Fedič.
V druhom zápase sme smolne prehrali s českým SKP Falkoni Holešov v pomere 5 : 6 po góle z poslednej sekundy zápasu. Záver zápasu: v čase 29:41 sme znížili na 4:5, v čase 29:55 sme vyrovnali na 5:5 a v čase 30:00 sme dostali gól na 5:6. Strelci našich gólov: Milan Lalkovič, Peťo Max, Tomi Bačo a Pepo Tóth 2x.

V treťom zápase na Prague Masters 2015 nestačíme na držiteľa striebra z minulého roku mužstvo Sonora-Bauska z Lotyšska. Súper ukázal svoju nespornú kvalitu a tak prehrávame v pomere 1:10 po polčase 0:7. Náš čestný úspech zaznamenal Pepo Tóth.

V poslednom zápase skupiny sme s prehľadom zvládli český Tiger Old Boys, keď sme počas celého zápasu dominovali. Vyhrali sme 4 : 1 po polčase 2 : 1. Strelecky sa zaskvel Pepi Tóth autor hetriku, jeden gól pridal Rasťo Beličák.
Žiaľ 1/16 finálový úrovňou výborný zápas proti nórskemu Gjelleråsen IF prehrávame v pomere 2 : 3 po polčase 0 : 1 a turnaj Prague Masters sa pre nás v tejto fáze turnaja končí. O naše 2 góly sa postaral Pepo Tóth.

Účastníci turnaja: Radoslav Lukács, Pavol Šteliar, Henrich Harihovský, Milan Lalkovič, Mikuláš Vaculík, Tomáš Bačo, Marek Bajtoš, Rastislav Beličák, Ľubomír Ernst, Marek Fedič, Peter Max, Peter Tóth, Peter Vaško.