Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

O šumperský košík 2014

V sobotu 29.11.2014 sa uskutočnil 3. ročník turnaja štvorhier O šumperský košík v bedmintone. Celého turnaja sa zúčastnilo 58 hráčov, ktorí vytvorili 51 párov.

Turnaj sa začal o 9:00 a každá kategória sa hrala na 5 kôl švajčiarskym systémom. Sponzorom podujatia bolo mesto Šumperk, divadlo Šumperk a spoločnosť TDK.

Farby Lazia SC veľmi úspešne hájili Tatiana Bruňacká a Roman Dancák. Táňa spolu s češkou Brázdilovou ovládli kategóriu žien, Roman skončil so spoluhráčom Mikulom medzi mužmi na krásnom 2.mieste.

Ženy
Táto kategoria bola najväčším prekvapením turnaja. Napriek všetkým papierovým predpokladom vyhrala najskúsenejší česko–slovenský pár Ilona Brázdilová a Táňa Bruňácká. Tieto dámy sa na kurte stretli po prvý krát a prevalcovali všetky súperky. Na druhom mieste skončil mladý pár Kristýna Vacková a Petra Šponiarová z Dolní Čermné a na treťom mieste Alexandra Vykydalová a Lucie Pulterová ze Šumperka.