Arrow Left Arrow Right

Lazio Sport

Club Košice

Legenda je len jedna...

Lazio Košice vzniklo v roku 1990, keď sa partia futbalových nadšencov, ktorá dovtedy hrala v telocvični na gymnáziu L. Novomeského rozhodla, že si prihlásením do 1. ročníka mestskej ligy sálového futbalu zmeria sily aj s inými mužstvami v rámci Košíc. V roku 2012 vzniklo Občianske združenie Lazio Sport Club Košice, ktoré je dobrovoľným združením občanov, fyzických a právnických osôb, ktoré sa združili s cieľom športového vyžitia svojich členov vo futsale, bedmintone, florbale, hokeji a tenise, organizovania súťaží pre mládež a rekreačných športovcov a zúčastňovať sa súťaží organizovaných inými športovými združeniami.

Novinka

Lazio Cup 2014

V krásnu slnečnú sobotu 7.júna 2014 sa v domovskom stánku Lazia SC na Základnej škole Masarykova v Košiciach uskutočnil 2. ročník Lazio Cupu v malom futbale. Zápasy sa hrali na vonkajšom multifunkčnom ihrisku. Paralelne prebiehal v telocnični aj 1.ročník Lazio Cupu v bedmintone. Hrali sa štvorhry zmiešaných dvojíc.

Malý futbal

 

V malom futbale sa turnaja zúčastnilo 5 mužstiev. Turnaj sa hral sytémom každý s každým. Obhajovať víťazstvo z 1.ročníka (z roku 2013) prišli Internacionáli VSS. Pozvanie prijali aj spriaznené mužstvá z Ligy starých pánov Barka a Hurican, ktorých doplnilo mužstvo Jazera. Rozhodcom turnaja bol Jožko Chlebana. Chlapci z Jazera však mali od prvého zápasu problémy so zostavou a nakoniec sa po 2 zápasoch v skupine rozhodli z turnaja odstúpiť. Ich neodohrané zápasy tak boli kontumované v pomere 5 : 0. Zvyšné 4 mužstvá však medzi sebou zviedli neľútostné súboje o víťazstvo. Všetko sa ale nieslo v priateľskom duchu a v duchu fair-play. Z víťazstva a zároveň aj obhajoby prvenstva sa nakoniec radovali Internacionáli VSS, pod trénerskou taktovkou nestarnúceho „Ďusi báči“ Kásássyho. Ten mal vo svojom kádri mená ako František Králka st., František Králka ml., Jožko Plichta ml., Štefan „Zeze“ Kaleja a v bránke Petra „Štibiho“ Stiebera. Internacionáli nenašli premožiteľa a vyhrali všetky svoje zápasy. Na 2.mieste skončilo mužstvo Barky, ktoré odohralo výborný turnaj a využilo svoju dlhoročnú zohratosť. Svoj štandardne dobrý výkon v ich mužstve podali Slavo Pipta, Braňo Sokoli a Rudo Slicho, ktorým sekundovali aj Stano Domanič, Jaro Pitner a Oliver Vacindák. V bráne sa dobrým výkonom blisol Pišta Kis. Prehrali iba raz, keď nestačili na neskoršieho víťaza. Na 3.mieste skončilo usporiadateľské mužstvo Lazia, ktoré aj napriek kvalitnej lavičke a zostave (aj keď bez čistokrvného brankára, keďže Marián Rebej sa niekde po ceste na turnaj stratil 🙂 ), pravdepodobne doplatilo na vyťaženosť niektorých svojich hráčov, ktorí vypomáhali aj iným účastníkom turnaja :-). V mužstve Lazia sa predstavili hráči ako Ďuri Kánássy ml., Rišo „Riči“ Bačo, Ľubo Ernst, Rado „Luki“ Lukács, Milan Lalkovič, bratia Blagovci (Peťo a Belu) a v bránke zaskakoval Miki Jonec. Na štvrtom mieste skončilo mužstvo Huricanu, v ktorého dresoch sa predstavili Miki Vaculík, Peťo Szőke, Miro Eperješi, Milan Človečko, Jožo Haborák, Tono Šimaľ a v bránke Marek Nagy. Pre Hurican môže byť útechou aspoň titul najlepšieho hráča turnaja pre Mikiho Vaculíka. Na poslednom piatom mieste skončilo „odstúpené“ mužstvo Jazera. Okrem Mikiho Vaculíka si individuálne ocenenie odniesli aj Peter „Štibi“ Stieber za najlepšieho brankára turnaja a Peťo Blaga za najlepšieho strelca turnaja (pre objektívnosť však treba povedať, že Peťo Blaga bol jedným z tých hráčov, ktorý okrem svojho materského klubu Lazia vypomáhal aj mužstve Internacionálov VSS).

 

Výsledky turnaja:
Barka – Internacionáli VSS 1 : 4
Hurican – Jazero 6 : 1
Lazio – Barka 1 : 7
Jazero – Internacionáli VSS 1 : 6
Lazio – Hurican 3 : 2
Barka – Jazero 5 : 0 – kontumačne
Lazio – VSS 1 : 4
Barka – Hurican 5 : 2
Lazio – Jazero 5 : 0 – kontumačne
Hurican – Internacionáli VSS 4 : 6

 

Konečné poradie:
1. Internacionáli VSS 4-0-0, skóre 20 : 7, 12 bodov
2. Barka 3-0-1, skóre 17 : 7, 9 bodov
3. Lazio 2-0-2, skóre 10 : 13, 6 bodov
4. Hurican 1-0-3, skóre 14 : 15, 3 body
5. Jazero 0-0-4, skóre 2 : 24, o bodov

 

Bedminton

 

Ako som už vyššie spomínal, paralelne prebiehal v telocnični aj 1.ročník Lazio Cupu v bedmintone. Hrali sa štvorhry zmiešaných dvojíc.
Do turnaja sa zapojilo 6 dvojíc v zložení Peter „Fofo“ Vaško-Lucia Leskovská, Roman Dancák-Ela Sopková, Ďuri Haki-Marcela Zimová, Miki Jonec-Táňa Liptáková Bruňacká, Rado Lukács-Martina Tóthová a Maťo „Maťaš“ Mrofka-Maťa Orosová. Turnaj sa hral sytémom každý s každým. Ako sa neskôr ukázalo, žreb spojil mimoriadne zaujímavé dvojice, keď mužom skvele sekundovali ich nežnejšie spoluhráčky. Po napínavých a zaujímavých zápasoch sa víťazom zaslúžene stala dvojica Roman Dancák-Ela Sopková, ktorí podávali počas celého turnaja vyrovnané výkony. Na druhom mieste sme sa dočkali veľkého prekvapenia, keď skúsenému Peter „Fofo“ Vaško skvele sekundovala bedmintonová začiatočníčka Lucka Leskovská a tak skončila táto dvojica zaslúžene druhá. Dobrým výkonom si tretie miesto získala dvojica Ďuri Haki-Marcela Zimová. Zemiaková medaila ostala dvojici Miki Jonec-Táňa Liptáková Bruňacká. Miki sa snažil sekundovať skúsenej a výborne hrajúcej Táničke čo mu sily stačili, napriek tomu to na „bedňu“ tentokrát nestačilo. Na piatom mieste skončila dvojica Maťo „Maťaš“ Mrofka-Maťa Orosová, ktorá „namlsaná“ 2.miestom z minulotýždňového OVB Cup-u zaiste chcela viac, súperi však boli tentokrát proti. Niekto musel skončiť aj posledný. Tenkotrát to vyšlo na dvojicu Rado Lukács-Martina Tóthová, ktorí však výkonom rozhodne nesklamali.

 

Konečné poradie:
1. Roman Dancák-Ela Sopková
2. Peter „Fofo“ Vaško-Lucia Leskovská
3. Ďuri Haki-Marcela Zimová
4. Miki Jonec-Táňa Liptáková Bruňacká
5. Maťo „Maťaš“ Mrofka-Maťa Orosová
6. Rado „Luki“ Lukács-Martina Tóthová

 

Po skončení futbalového aj bedmintovového turnaja nasledovala recepcia plná jedla a pitia. Rozoberali sa odohrané zápasy a utužovali vzájomné vzťahy. To všetko až do neskorých večerných hodín. Čo však bolo podstatné, nikto sa nezranil a všetci sa dobre zabavili. Dôkazom, že turnaj má svoju kvalitu, boli dokonca aj divácke návštevy počas celého dňa. Záverom by som chcel pochváliť Ďura Kánássyho, ktorý zobral do svojich rúk organizačné „opraty“ turnaja a aj keď vždy je čo zlepšovať myslím, že sa svojej úlohy zhostil veľmi dobre. Ďakujeme! V neposlednom rade rovnako ďakujeme aj „mecenášovi“ turnaja Ľubovi Ernstovi. Všetci veríme, že sa takto pri plnom zdraví stretneme aj pri ďalšom ročníku tohto veľmi vydareného podujatia.

 
 

 

TOPlist